Якщо працівник перебуває за кордоном, він все одно може подати заяву про звільнення.
Як звільняти з роботи
Документ надсилають міжнародною поштою на офіційну адресу роботодавця (це має бути оригінал заяви). Також можна використовувати інші засоби комунікації — наприклад, можна надіслати копію документа на офіційну електронну пошту роботодавця. В такому разі слід використовувати електронний цифровий підпис.
У будь-якому разі у заяві обов'язково вказують дату звільнення. Також можна одразу зазначити прохання надіслати копію наказу про звільнення на електронну пошту. Роботодавець, своєю чергою, після отримання заяви повинен видати наказ (зазначивши дату звільнення).
Якщо трудова книжка працівника зберігалася у роботодавця, він має внести до неї належні записи та повернути її працівникові.
Розбираємось у нюансах:
За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Якщо працівник прийняв рішення завершити кар’єру в компанії, неодмінно шукатиме бланк заяви на звільнення за власним бажанням. Роз’ясніть працівнику, що оформлення такої заяви залежить від причини звільнення. Скачайте та покажіть колезі зразок заяви на звільнення за власним бажанням.
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
Роботодавець може звільнити працівника за власним бажанням у строк, про який він просить, у разі неможливості продовжити роботу. Також є ще одна поважна причина, коли працівник може звільнитися за власним бажанням без попередження за два тижні.
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.