Якщо працівник перебуває за кордоном, він все одно може подати заяву про звільнення.
Як звільняти з роботи
Документ надсилають міжнародною поштою на офіційну адресу роботодавця (це має бути оригінал заяви). Також можна використовувати інші засоби комунікації — наприклад, можна надіслати копію документа на офіційну електронну пошту роботодавця. В такому разі слід використовувати електронний цифровий підпис.
У будь-якому разі у заяві обов'язково вказують дату звільнення. Також можна одразу зазначити прохання надіслати копію наказу про звільнення на електронну пошту. Роботодавець, своєю чергою, після отримання заяви повинен видати наказ (зазначивши дату звільнення).
Якщо трудова книжка працівника зберігалася у роботодавця, він має внести до неї належні записи та повернути її працівникові.

Розбираємось у нюансах:
За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Роботодавець може звільнити працівника за власним бажанням у строк, про який він просить, у разі неможливості продовжити роботу. Також є ще одна поважна причина, коли працівник може звільнитися за власним бажанням без попередження за два тижні.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.