Пенсійний фонд повідомив про зміни, які почали діяти вже цього місяця
Пенсійний фонд України повідомив, що з листопада громадяни отримали змогу оцифрувати самостійно свої трудові книжки.
Як зробити скани трудових книжок і передати до ПФУ
Для цього потрібно звернутися до сервісних центрів Пенсійного фонду.
Крім того, про обов'язок надавати відомості про трудову діяльність в електронному форматі нагадали і роботодавцям.
У ПФУ наголосили, що таке збереження документів в електронному вигляді на вебпорталі відомства є додатковою гарантією на випадок втрати документа. Крім того, це дає змогу спростити підтвердження наявності стажу для призначення пенсії.
Зауважимо, запуск електронних трудових книжок відбувся 10 червня 2021 року.
За матеріалами Пенсійного фонду Вінниччини
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.