Е-лікарняний: розбираємось зі статусами

Деякі статуси означають відсутність виплат

Е-лікарняний: розбираємось зі статусамиРоботодавці є страхувальниками працівників, і в разі настання страхового випадку (наприклад, хвороби) роботодавець може ознайомитись з лікарняним працівника у своєму особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Е-лікарняний: розбираємось зі статусамиЯк рахувати стаж для лікарняних

При цьому документ може мати різні статуси. Ми допоможемо зрозуміти, що означає кожен з них.

  • «Закритий»
    • Такого статусу е-лікарняний набуває з дня формування в Електронному реєстрі листків непрацездатності. Кошти за такими лікарняними ще не нараховують.
  • «Готово до сплати»
    • З таким листком непрацездатності вже можна працювати та нараховувати кошти: за лікарняним на вебпорталі ПФУ формують заяву-розрахунок на фінансування відповідного виду допомоги (заяву надсилають до Пенсійного фонду). 
  • «Оплачений»
    • Такий статус з'являється після надходження коштів для виплат застрахованій особі (працівникові) на спеціальний рахунок страхувальника (роботодавця).

В деяких випадках статус лікарняного означає, що виплати за ним не проводитимуться:

  • «Помилково сформований»
    • Цей статус означає, що медвисновок для формування лікарняного створили з помилками. Після того, як лікар створить коректний медичний висновок, буде сформовано інший коректний лікарняний (це відбувається впродовж 7 днів).
  • «Недійсний»
    • Такий статус свідчить, що медвисновок було створено за іншою категорією, а період непрацездатності не виходить за межі періоду непрацездатності за раніше створеним лікарняним.

Пам'ятайте: лікарняний може отримати статус «готово до сплати» через сім днів після:

  • закриття (для лікарняних з тимчасової непрацездатності);
  • відкриття (для лікарняних з вагітності та пологів).

Якщо статус змінився раніше, ніж за сім днів, все одно слід зачекати на випадок можливого внесення змін.

За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
54299

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
488715

Лікарняний по догляду за дитиною: умови надання й оплата

Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті
95393

Алгоритм роботи з е-лікарняними на порталі ПФУ

Електронний лікарняний — це формат лікарняного листа, який оформлюється виключно в електронному вигляді та передається безпосередньо до Пенсійного фонду України. Як роздрукувати електронний лікарняний? Як перевірити електронний лікарняний? Усе стосовно е-лікарняних — у статті.
19198

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді