Як приймати на роботу
Державна Служба України з питань праці нагадала про основні правила укладання трудових договорів. Зокрема, у відомстві нагадали, що під час прийняття на роботу обов'язки покладаються не лише на роботодавця, а й на працівника.
Ключові аспекти зафіксовані в інфографіці, яку розробила Держпраці.
Так, працівник має не лише надати усі необхідні документи та написати заяву про прийняття на роботу, а й пройти навчання з питань безпеки та гігієни праці та ознайомитися з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором.
Водночас роботодавець, приймаючи нову особу до себе на роботу, зобов'язаний надати інформацію стосовно низки факторів, які пов'язані з умовами праці, посадовими обов'язками, соціальними гарантіями тощо.
За матеріалами Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
Тимчасова робота — різновид строкового трудового договору, який має особливості щодо строків, підстав для укладення, відпустки, оплати лікарняних, припинення чи продовження.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.