Основні норми про гарантійні та компенсаційні виплати при переїзді на роботу в іншу місцевість для працівників закріплені в Кодексі законів про працю України (ст. 120).
Які витрати компенсують при переведенні в іншу місцевість разом із підприємством
Наприклад, йдеться про виплату:
- вартості проїзду;
- витрат на перевезення майна;
- добових за час дороги;
- одноразової допомоги на кожного члена сім'ї;
- зарплати за дні збору в дорогу, самої дороги і влаштування на новому місці (до 6 днів).
Такі особливі умови є мінімальними державними гарантіями (відповідно до Закону «Про оплату праці» ч. 1, ст. 12).
У Держпраці наголосили, що воєнний стан жодним чином не впливає на ці зафіксовані обов'язки роботодавця, адже дію відповідних положень не призупиняли.
За матеріалами Схiдного міжрегiонального управлiння Держпрацi
Переведення на іншу роботу — важлива процедура, яка потребує чіткого дотримання трудового законодавства. Така зміна може бути ініційована як працівником, так і роботодавцем, і має як юридичні, так і практичні наслідки. Як перевести працівника на іншу роботу законно та швидко? Чи можливе переведення на іншу посаду за заявою працівника? Чи передбачає переведення працівника на іншу посаду запис в трудовій книжці? Чи змінюється тривалість щорічних додаткових відпусток після переведення на іншу роботу? Що потрібно врахувати при переведенні на іншу посаду? Відповіді — у статті.
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
В умовах кризових явищ в економіці України компанії починають шукати шляхи для оптимізації виробничого процесу, покращення ефективності їх організаційної структури та збільшення обсягів і результатів трудових показників працюючих осіб. Одним з інструментів для здійснення організаційних змін всередині компанії є переміщення і переведення працівників. Наші експерти підготували важливу інформацію про відмінність переведення від переміщення у цій статті.
Переведення працівників на іншу постійну роботу — це зміна умов трудового договору, що передбачає переведення працівника на іншу посаду або до іншого структурного підрозділу в межах підприємства, установи чи організації. Що передбачає порядок переведення на іншу роботу, які є види переведень, чи можливе переведення з декретного місця на постійне місце роботи та переведення на нижчеоплачувану роботу — читайте у статті.