Працівник переїхав через роботу: що потрібно відшкодувати?

Воєнний стан не змінив вимог до роботодавця

Працівник переїхав через роботу: що потрібно відшкодувати?Основні норми про гарантійні та компенсаційні виплати при переїзді на роботу в іншу місцевість для працівників закріплені в Кодексі законів про працю України (ст. 120).

Працівник переїхав через роботу: що потрібно відшкодувати?Які витрати компенсують при переведенні в іншу місцевість разом із підприємством

Наприклад, йдеться про виплату:

  • вартості проїзду;
  • витрат на перевезення майна;
  • добових за час дороги;
  • одноразової допомоги на кожного члена сім'ї;
  • зарплати за дні збору в дорогу, самої дороги і влаштування на новому місці (до 6 днів).

Такі особливі умови є мінімальними державними гарантіями (відповідно до Закону «Про оплату праці» ч. 1, ст. 12).

У Держпраці наголосили, що воєнний стан жодним чином не впливає на ці зафіксовані обов'язки роботодавця, адже дію відповідних положень не призупиняли.

За матеріалами Схiдного міжрегiонального управлiння Держпрацi

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про прийняття на роботу в порядку переведення з іншого підприємства

Переведення на інше підприємство — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням. Розгляньмо, зокрема, як оформити наказ про прийняття на роботу працівника, якого переведено з іншого підприємства.
28122

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
150360

Порядок переведення на іншу посаду

Переведення на іншу посаду чи роботу на одному підприємстві, в установі чи в організації може ініціювати роботодавець або працівник.
51223

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
207903

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Переведення працівника в межах одного підприємства може бути постійним та тимчасовим. Про умови та порядок оформлення тимчасового переведення на іншу роботу розкажемо у статті.
33681

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді