Вкладиш до трудової: чи можна замість штампу зробити запис від руки? Скористайтеся підказками експерта

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
керівник експертної групи «Експертус Кадри» Цифрового видавництва Експертус, Київ
Знайти вихід із ситуації допоможе керівник експертної групи «Експертус Кадри» Ольга Догадіна

Вкладиш до трудової: чи можна замість штампу зробити запис від руки? Скористайтеся підказками експертаНа вкладиші ставлять штамп розміром 10 × 25 мм із написом «Виданий вкладиш». Місце проставлення — зверху ліворуч на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Праворуч зазначають серію і номер вкладиша. Надалі, якщо видають новий вкладиш, знову ставлять штамп і зазначають його серію і номер (п. 3.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58; далі — Інструкція № 58).

Чи можна напис «Виданий вкладиш» зробити ручкою на вкладиші до трудової книжки

Ця норма не містить винятків.

Якщо кадровик зазначить інформацію про виданий вкладиш від руки, а не за допомогою штампа, він порушить Інструкцію № 58, а отже — законодавство про працю. За таке порушення загрожує штраф.

Вкладиш до трудової: чи можна замість штампу зробити запис від руки? Скористайтеся підказками експертаЯкий штамп купити для підприємства

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5306

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
31378

Особливості зберігання трудових книжок

Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
24283

Заповнення трудової книжки ФОП-роботодавцем

Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
34788

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді