Однакові правила діють і для основних, і для додаткових відпусток
Відповідно до Закону України «Про відпустки», право піти у щорічну відпустку (основну чи додаткову) в перший рік роботи працівник отримує після 6 місяців безперервної роботи на підприємстві.
Крім того, закон (ст. 10) дозволяє певним винятковим категоріям скористатися цим правом раніше.
Що ж до відпусток за подальші роки роботи (другий, третій і т. д.), то надати відпустку працівникові можна в будь-який час робочого року.
Водночас у Держпраці наголошують, що це стосується лише офіційно оформлених трудових відносин. У відомстві закликали обирати саме таку роботу, щоб мати змогу скористатися усіма гарантованими законом правами.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Затвердженої (унормованої) форми повідомлення не існує. Тому радимо скористатися нашим зразком
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.