Працівники, які зіштовхнулися з порушенням умов укладеного трудового договору з боку роботодавця, можуть для захисту своїх прав використати поради, надані Держпраці.
Як повідомити нового працівника про умови трудового договору
Отже, потрібно звернутися:
- до роботодавця з вимогою усунути порушення і виконати умови трудового договору (письмово);
- до профспілкового органу (для членів профспілок);
- до Держпраці (письмова скарга);
- до суду (подання позову).
У разі розгляду справи в суді можна використовувати послуги адвокатів (або інших представників — за вибором).
Держпраці звернулася до працівників, закликавши їх укладати офіційні трудові договори та не погоджуватися на порушення умов цих договорів.
За матеріалами Центрального регіону інспекційної діяльності у Дніпропетровській області
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
Та інші питання щодо укладання трудових договорів між роботодавцем та працівником у форматі зручної таблиці