Закон про зміни у відпустках очікує підпису Президента

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Профспілка працівників освіти направила лист Володимиру Зеленському із запереченням

image64

11 змін у законодавстві про відпустки й не тільки — огляд Закону № 3494

22 листопада 2023 року ВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» № 3494-IX (законопроєкт від 27.12.2022 № 8313, далі — Закон № 3494). Документ очікує підпису Президента. Закон № 3494 набере чинності з дня, наступного за тим, коли його опублікують.

Нагадаємо, що деякі зміни суттєво урізають права працівників. Зокрема, — позбавляють мобілізованих педагогів середнього заробітку.

Закон № 3494 вилучає з частини другої ст. 57 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII норму, що за період, коли педагог або науково-педагогічний працівник проходить військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, за працівником зберігають середній заробіток. Аналогічні зміни щодо всіх працівників вносять до частини третьої статті 63 Закону України «Про фахову передвищу освіту» від 06.06.2019 № 2745-VIII.

З цього приводу Профспілка працівників освіти і науки спрямувала лист Володимиру Зеленському із запереченням. Скасування таких гарантій суперечить нормам статті 22 Конституції України, яка визначає, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Експерти вже подали запити до Мінекономіки щодо застосування деяких нових норм Закону № 3494. Щойно отримаємо роз’яснення — поділимося з вами. Слідкуйте за новинами!

Олена Петровська

За матеріалами

Профспілки працівників освіти і науки

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50010

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8667

Оформлення компенсації відпустки: зразок та наказ

За бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Скачайте зразки заяви та наказу про виплату грошової компенсації за частину щорічної відпустки за ДСТУ 4163:2020
22556

Відпустка одинокій матері

Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
90959

Відпустки працівникам з інвалідністю

Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
152471

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді