Законодавство встановлює особливі вимоги щодо тривалості робочого часу та оплати праці
Кодекс законів про працю України дозволяє приймати неповнолітніх працівників на роботу з 16 років. З 14 це також можливо, проте в цьому разі знадобиться згода одного з батьків (або особи, яка їх замінює). Втім, з 14 років можливе лише виконання легких робіт у вільний час від навчання (така зайнятість не повинна завдавати шкоди здоров’ю чи заважати навчальному процесу).
Як прийняти неповнолітнього і забезпечити належні умови праці
Приймаючи особу, що не досягла 18 років, пам'ятайте про такі особливості:
- обов'язковий попередній медичний огляд;
- обов'язкове укладення письмового трудового договору;
- повний обсяг заробітної плати (попри скорочену тривалість робочого часу);
- щорічна відпустка тривалістю 31 календарний день, що надається у зручний для працівника час
На питаннях заробітної плати особливу увагу акцентує Держпраці. Зокрема, тут наголошують на неприпустимості безоплатного стажування — така робота також має оплачуватися.
За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
Та інші питання щодо укладання трудових договорів між роботодавцем та працівником у форматі зручної таблиці