Державна служба України з питань праці повідомила, що значна частина отриманих відомством звернень громадян стосується питання призупинення дії трудового договору. У Держпраці дають таке визначення:
Призупинення дії трудового договору — це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку зі збройною агресією росії проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором.
Відповідно, в цей період робота не виконується, тож роботодавець не зобов'язаний виплачувати зарплату. Законодавство покладає відшкодування заробітної плати на росію (у повному обсязі).
Водночас у відомстві зауважили, що для того, щоб оформити призупинення, обов'язково мають бути наявні такі фактори:
- неможливість для роботодавця забезпечити працівника роботою;
- неможливість виконувати роботу — для працівника.
Призупинення дії трудового договору оформлюють наказом, вказуючи причини, строк, кількість працівників, дія договорів з якими призупиняється, інформацію про цих працівників та про умови відновлення дії трудового договору.
Слід також пам'ятати, що призупинення не означає звільнення працівника. У разі порушення їхніх прав громадяни можуть оскаржити таке рішення роботодавця.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці