Перелік заходів для працевлаштування осіб з інвалідністю було змінено у 2022-му році з ухваленням Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» № 2682-IX.
Розмір нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю
Так, незмінною залишилася вимога щодо виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю та щодо розрахунку такого нормативу. Водночас з роботодавців зняли зобов'язання щодо:
- реєстрації за місцезнаходженням у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю;
- подання звіту про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю за формою № 10-ПОІ.
Особам з інвалідністю, які не мають змоги працювати на підприємствах, у працевлаштуванні з виконанням роботи вдома сприяє Державна служба зайнятості. Крім того, осіб з інвалідністю можна залучати до громадських робіт (за згодою).
Роботодавцям також нагадали про обов'язок створювати спеціальні робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю та забезпечувати умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
Звіт про працевлаштування інвалідів — один із найскладніших в кадровій практиці. Чимала кількість рядків для заповнення вимагає високої концентрації та уважності до деталей, а помилка тягне за собою накладання штрафу. Хто, як і в які терміни має подати звіт 10-ПОІ, роз’яснюємо у статті