Інспектори звернули увагу роботодавців на певні положення Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань»
11 змін у законодавстві про відпустки й не тільки — огляд Закону № 3494
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» передбачає низку оновлень. У Державній службі з питань праці зауважили на таких змінах:
- відпустка після демобілізації для військовослужбовців — оплачується з держбюджету та триває два місяці;
- відпустка при народженні дитини — надаватиметься в чітко визначений термін (не пізніше ніж за три місяці з дня народження дитини); важливо, що, якщо батько дитини не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю, для отримання відпустки буде потрібне рішення суду;
- відпустка без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин триватиме до 30 календарних днів на рік.
Крім того, ініціювати поділ щорічної відпустку на частини будь-якої тривалості (якщо при цьому основна безперервна частина становитиме щонайменше 14 календарних днів) зможуть і працівники, і роботодавці.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.