КМУ доручив МОН переглянути систему оплати праці педпрацівників

Посадовий оклад педпрацівника найнижчої кваліфікаційної категорії має бути не меншим трьох мінімальних зарплат

КМУ доручив МОН переглянути систему оплати праці педпрацівниківКМУ постановою від 27.12.2023 № 1381 (далі — Постанова № 1381) вніс зміни та зупинив дію постанови «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» від 10.07.2019 № 822 (далі — Постанова № 822) до 31 грудня 2024 р. З 2020 року дію Постанови № 822 зупиняють щороку.

Нагадаємо, що Постанова № 822 збільшувала розміри посадових окладів педагогічних працівників / ставки заробітної плати та встановлювала їх в наступному розмірі:

  • з 1 січня 2020 р. — 2,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2020 р.;
  • з 1 січня 2021 р. — 3 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2021 р.;
  • з 1 січня 2022 р. — 3,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2022 р.;
  • з 1 січня 2023 р. — 4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2023 року.

Також керівники закладів, установ освіти і науки відповідно до Постанови № 822 отримували право виплачувати підвищені посадові оклади / ставки заробітної плати. Крім того, — встановлювати доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, за суміщення професій (посад), за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт – у розмірі до 50% посадового окладу / тарифної ставки.

КМУ доручив МОН разом із заінтересованими міністерствами протягом 2024 року комплексно переглянути систему оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників та врахувати норми статті 61 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII, яка передбачає, що посадовий оклад педпрацівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюють в розмірі трьох мінімальних зарплат.

Міністерству також доручили переглянути систему надбавок, доплат та інших виплат, щоб забезпечити прозоре, передбачуване та справедливе формування розмірів зарплати таких працівників у межах наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів.

Ірина Матійко

За матеріалами КМУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6962

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48000

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24676

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107084

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251408

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді