Як посередникам у працевлаштуванні за кордон звітувати про діяльність, — роз’яснює Мінекономіки

Звіт № 1-ПА з 1 серпня 2024 року для посередників з працевлаштування за кордоном втратить актуальність

image17

Мінекономіки змінило форму звіту для підприємств, що є посередниками у працевлаштуванні, а КМУ додав новий звіт

2 січня 2024 р. Мінекономіки на своєму сайті оприлюднило «Роз’яснення щодо подання звітності про провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном».

Міністерство нагадує, що 14 жовтня 2023 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав трудових мігрантів та боротьби з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном» від 20.03.2023 № 2982-IX (далі — Закон № 2982). Закон № 2982 змінює умови ліцензування господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном на декларативний принцип.

Як посередникам у працевлаштуванні за кордон звітувати про діяльність, — роз’яснює МінекономікиЧитайте також: Як посереднику у працевлаштуванні за кордоном подати декларацію про діяльність

Посередників з працевлаштування за кордоном, які отримали ліцензію до 14.10.2023 за поданою протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 2982 декларацією до Мінекономіки включать до переліку суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. З 15.04.2024 такі ліцензії втратять чинність.

Посередники з працевлаштування за кордоном на підставі декларації зобов’язані подавати до Мінекономіки звітність за формою № 1-ТМ, затвердженою постановою КМУ від 20.10.2023 № 1100.

Форму звітності № 1-ТМ декларанти заповнюють за звітний рік з 1 січня до 31 грудня та подають до Мінекономіки один раз на рік не пізніше 30 січня року, що настає за звітним.

В Роз’ясненні Мінекономіки звертає увагу, що форма звітності № 1-ТМ:

  • поширюється виключно на декларантів;
  • не поширюється на посередників у працевлаштуванні за кордоном, що продовжують провадити діяльність на підставі ліцензії.

Посередники, що діють на підставі ліцензії, продовжують подавати форму звітності № 1-ПА «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні», затверджену наказом Мінсоцполітики від 03.06.2019 № 851. Форму звітності № 1-ПА подають щоквартально міським, районним і міськрайонним центрам зайнятості не пізніше 15 числа місяця після звітного кварталу.

Для посередників з працевлаштування за кордоном форма звітності № 1-ПА втратить свою актуальність 01 серпня 2024 року за наказом Мінекономіки від 22.09.2023 № 14186 «Про внесення змін до наказу Міністерства соціальної політики України від 03 червня 2019 року № 851».

Ірина Матійко

За матеріалами Мінекономіки

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41167

Кадрові звіти 2025

Кадрові звіти 2025 року є важливою частиною управлінського обліку на підприємствах і допомагають моніторити та аналізувати різні аспекти управління персоналом. Які кадрові звіти складати у 2025 році та як це робити — читайте у статті.
449

Типова форма П-2 «Особова картка працівника»

Особова картка — основний обліковий документ будь-якого працівника. Для зручності ведення документації затверджена типова форма П-2 (особова картка працівника), що є прикладом уніфікації первинного обліку. Для чого потрібна форма П-2? Які особливості заповнення передбачає бланк П-2 (особова картка працівника)? Чи заповнюється картка П-2 для сумісників? Відповіді на ці питання — у статті.
17392

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді