Як посередникам у працевлаштуванні за кордон звітувати про діяльність, — роз’яснює Мінекономіки

Звіт № 1-ПА з 1 серпня 2024 року для посередників з працевлаштування за кордоном втратить актуальність

image82

Мінекономіки змінило форму звіту для підприємств, що є посередниками у працевлаштуванні, а КМУ додав новий звіт

2 січня 2024 р. Мінекономіки на своєму сайті оприлюднило «Роз’яснення щодо подання звітності про провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном».

Міністерство нагадує, що 14 жовтня 2023 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав трудових мігрантів та боротьби з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном» від 20.03.2023 № 2982-IX (далі — Закон № 2982). Закон № 2982 змінює умови ліцензування господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном на декларативний принцип.

Як посередникам у працевлаштуванні за кордон звітувати про діяльність, — роз’яснює МінекономікиЧитайте також: Як посереднику у працевлаштуванні за кордоном подати декларацію про діяльність

Посередників з працевлаштування за кордоном, які отримали ліцензію до 14.10.2023 за поданою протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 2982 декларацією до Мінекономіки включать до переліку суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. З 15.04.2024 такі ліцензії втратять чинність.

Посередники з працевлаштування за кордоном на підставі декларації зобов’язані подавати до Мінекономіки звітність за формою № 1-ТМ, затвердженою постановою КМУ від 20.10.2023 № 1100.

Форму звітності № 1-ТМ декларанти заповнюють за звітний рік з 1 січня до 31 грудня та подають до Мінекономіки один раз на рік не пізніше 30 січня року, що настає за звітним.

В Роз’ясненні Мінекономіки звертає увагу, що форма звітності № 1-ТМ:

  • поширюється виключно на декларантів;
  • не поширюється на посередників у працевлаштуванні за кордоном, що продовжують провадити діяльність на підставі ліцензії.

Посередники, що діють на підставі ліцензії, продовжують подавати форму звітності № 1-ПА «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні», затверджену наказом Мінсоцполітики від 03.06.2019 № 851. Форму звітності № 1-ПА подають щоквартально міським, районним і міськрайонним центрам зайнятості не пізніше 15 числа місяця після звітного кварталу.

Для посередників з працевлаштування за кордоном форма звітності № 1-ПА втратить свою актуальність 01 серпня 2024 року за наказом Мінекономіки від 22.09.2023 № 14186 «Про внесення змін до наказу Міністерства соціальної політики України від 03 червня 2019 року № 851».

Ірина Матійко

За матеріалами Мінекономіки

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
36937

Кадрові звіти — 2023

Звіти, які потрібно готувати кадровику у 2023 році, дещо змінилися. Наші експерти уже актуалізувати зведену таблицю кадрових звітів 2023.
31751

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді