Працівнику немає 18 років: пам'ятайте про пільги

Неповнолітні працівники мають низку додаткових пільг

Працівнику немає 18 років: пам'ятайте про пільгиНаймаючи неповнолітніх працівників, слід пам'ятати про основні вимоги законодавства щодо роботи таких осіб.

Зокрема, йдеться про скорочену тривалість робочого часу:

  • від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень;
  • від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) — 24 години на тиждень. 

При цьому, попри таку тривалість робочого часу, оплата праці відбувається в такому ж розмірі, що й для повнолітніх працівників з робочим тижнем повної тривалості.

Для працівників молодше 18 років, яких допустили до відрядних робіт, оплату проводять за відрядними розцінками для дорослих працівників, при цьому нараховуючи доплату (за час, на який тривалість їх щоденної роботи скорочується порівняно з тривалістю щоденної роботи дорослих працівників).

Загалом у Держпраці пояснюють особливості роботи неповнолітніх працівників таким принципом: особи молодше 18 років прирівнюються у правах до повнолітніх у сфері трудових правовідносин, але користуються пільгами в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4871

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71693

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30775

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді