Наймаючи неповнолітніх працівників, слід пам'ятати про основні вимоги законодавства щодо роботи таких осіб.
Зокрема, йдеться про скорочену тривалість робочого часу:
- від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень;
- від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) — 24 години на тиждень.
При цьому, попри таку тривалість робочого часу, оплата праці відбувається в такому ж розмірі, що й для повнолітніх працівників з робочим тижнем повної тривалості.
Для працівників молодше 18 років, яких допустили до відрядних робіт, оплату проводять за відрядними розцінками для дорослих працівників, при цьому нараховуючи доплату (за час, на який тривалість їх щоденної роботи скорочується порівняно з тривалістю щоденної роботи дорослих працівників).
Загалом у Держпраці пояснюють особливості роботи неповнолітніх працівників таким принципом: особи молодше 18 років прирівнюються у правах до повнолітніх у сфері трудових правовідносин, але користуються пільгами в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Призупинення трудових відносин — досить актуальна процедура під час воєнного стану. Що таке призупинення трудового договору? Як законно та ефективно здійснити призупинення трудового договору в умовах воєнного стану та повернути працівників на роботу? Як слід оформляти кадрові документи у такому разі та що необхідно знати про наслідки призупинення трудового договору? Покроковий алгоритм дій кадровика з підказками чекає на вас у статті.
Одним із видів трудового договору є трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Прийняття на роботу з нефіксованим трудовим договором передбачає низку особливостей. Що має містити заява про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок її заповнення? Чи приймається наказ про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок такого наказу? Усе про трудовий договір з нефіксованим робочим часом, алгоритм укладення та реалізації, читайте у статті.
Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору.
Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.