Нові розміри окладів за ЄТС для окремих галузей бюджетної сфери на 2024 рік

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Посадові оклади розраховуватимуть за розміром посадового окладу працівника 1 тарифного розряду — 3 195 грн

Нові розміри окладів за ЄТС для окремих галузей бюджетної сфери на 2024 рік12 січня 2023 р. КМУ вніс зміни до постанови «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).

В 2024 році зріс розмір мінімальної зарплати, тому Примітку 1 до додатка 1 «Єдина тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» Постанови № 1298 доповнили новим абзацом. Встановили, що посадові оклади з 01 січня 2024 року розраховують виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду — 3195 грн.

Як скласти і затвердити штатний розпис

Керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери доручили диференціювати зарплати працівників, які отримують її на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, враховувати складність, відповідальність та умови виконуваної роботи, кваліфікацію працівника та результати його роботи, коли встановлюють доплати, надбавки, та премії.

Нагадаємо, що до змін у Постанові № 1298, з 1 грудня 2021 р. посадові оклади розраховували, зважаючи на розмір посадового окладу працівника 1 тарифного розряду — 2 893 грн.

Ірина Матійко

За матеріалами телеграм-каналу представника КМУ у ВРУ Тараса Мельничука

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
30016

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
266963

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
11095

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
49223

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
120737

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді