Як вчинити з документами, знає член Центральної експертно-перевірної та Нормативно-методичної комісій Державної архівної служби України Олександр Денисенко
Картотеки або картки обліку військовозобов’язаних і призовників потрібно зберігати на підприємстві 3 роки після звільнення працівника (п. 670 розд. І Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5).
Що робити з паперовою картотекою з військового обліку
Однак це правило не застосовують, якщо паперову картотеку з військового обліку припинили вести через зміни у законодавстві.
Скористайтесь алгоритмом:
«У зв’язку зі зміною облікових форм із 05.01.2023 відомості перенесено до списку персонального військового обліку»;
- упорядкуйте особові картки П-2 в окрему справу за алфавітом;
- винесіть на розгляд експертної комісії підприємства питання щодо строку зберігання справи;
Зберігання картотеки військового обліку: який строк встановити
- погодьте рішення експертної комісії.
З ким погодити рішення експертної комісії
У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.
Складіть наказ про стан військового обліку на підприємстві 2024 рік і завдання з військового обліку на 2025 рік за зразком від наших експертів.
Військовий облік жінок в Україні — тема, яка є досить актуальною останні кілька років. Найбільш актуальні питання: граничний вік перебування на військовому обліку жінок; що містить нова редакція наказу про військовий облік жінок; перелік професій жінок на військовий облік; алгоритм взяття на військовий облік жінок. Все про військовий облік жінок читайте у статті, що підготували наші експерти.
Ведення військового обліку на підприємстві — це важлива частина організації діяльності, що спрямована на забезпечення своєчасної та правильної інформації щодо військовозобов’язаних працівників. Відповідальний за ведення військового обліку займається організацією та контролем обліку військовозобов’язаних працівників, а також взаємодіє з органами військового управління. Усе про наказ про ведення військового обліку — у статті.
Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.