Звільнення з ініціативи працівника: реалії воєнного стану

Держпраці нагадала про відповідальність

door-g.pngДержавна служба з питань праці нагадала, що працівники мають право розірвати трудовий договір за власною ініціативою у той строк, коли самі захочуть — у зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, та наявністю загрози для життя і здоров’я. Відповідну норму закріплено у Законі України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (ст. 4).

Винятком є примусове залучення до суспільно корисних робіт (виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).

Також потрібно пам'ятати про вимоги Кодексу законів про працю України (ст. 116), який зобов'язує роботодавців здійснювати усі належні працівникам виплати в день звільнення (або за вимогою, якщо працівник у день звільнення відсутній).

Невиконання цих вимог є порушенням трудового законодавства.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
560

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
4698

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді