Збереження зарплати на нижчеоплачуваній роботі при переведенні та переміщенні

Радимо не плутати ці поняття, адже від цього залежить термін виплат

Збереження зарплати на нижчеоплачуваній роботі при переведенні та переміщенні Як оформити переміщення

Якщо працівник починає виконувати нижчеоплачувану роботу, термін, впродовж якого за ним зберегти попередній заробіток, становить: 

  • два тижні — у разі переведення;
  • два місяці — у разі переміщення.

Щоб розрзянти ці ситуації, радимо спиратися на таке визначення від Держпраці:

Переведення — зміна умов трудового договору або однієї трудової функції працівника (професії, спеціальності, кваліфікації). 

Переміщення — доручення роботи, обумовленої трудовим договором, на тому самому підприємстві та в тій самій місцевості, але на іншому робочому місці. 

Важливо пам'ятати, що переведення має завжди відбуватися за згодою працівника. Це стосується переведення і на іншу роботу на тому ж підприємстві, і на роботу на іншому підприємстві (чи в іншій місцевості).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про прийняття на роботу в порядку переведення з іншого підприємства

Переведення на інше підприємство — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням. Розгляньмо, зокрема, як оформити наказ про прийняття на роботу працівника, якого переведено з іншого підприємства.
28106

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
150288

Порядок переведення на іншу посаду

Переведення на іншу посаду чи роботу на одному підприємстві, в установі чи в організації може ініціювати роботодавець або працівник.
51219

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
207819

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Переведення працівника в межах одного підприємства може бути постійним та тимчасовим. Про умови та порядок оформлення тимчасового переведення на іншу роботу розкажемо у статті.
33669

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді