Класифікатор професій: уточнюємо назви посад разом з експертами
Щорічною традицією стало оновлювати Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП). Професійні назви робіт у КП скасовують, уводять нові, а інколи уточнюють. Уточнення професійної назви роботи не змінює істотних умов праці.
Як уточнити назву посади згідно з Класифікатором професій
Потреба в уточненні виникає, як правило, коли назва посади у штатному розписі відрізняється від її відповідника у КП — порядком слів або граматично.
Складіть наказ про внесення змін до штатного розпису з метою уточнення назви посади, щоб узгодити її з КП.
Цим же наказом можна доручити внести зміни і до посадової/робочої інструкції, а за потреби — якщо уточнюєте назву керівної посади — і до положення про структурний підрозділ.
У строки, визначені наказом керівника, підготуйте проєкт індивідуального наказу про внесення змін до облікових документів і трудової книжки працівника.
Наказ про внесення змін до облікових документів і трудової книжки
Уточнення посади: що робити, якщо трудова книжка зберігається у працівника?
Підстава видати індивідуальний наказ — це наказ про внесення змін до штатного розпису.
Не потрібно отримувати згоду працівника, щоб уточнити назву його посади згідно з КП.
На підставі індивідуального наказу внесіть:
- у трудову книжку — запис про зміну назви посади, якщо трудову книжку зберігаєте на підприємстві або про це попросив працівник, який зберігає трудову книжку в себе;
- особову картку П-2 працівника і доповнення до особового листка з обліку кадрів — відомості про уточнення назви посади.
Отримайте підпис працівника в особовій картці П-2.