Контракт добровольця тероборони: відома форма та зміст

Укладений контракт — підстава зберігати місце роботи, посаду і середній заробіток за працівником

Контракт добровольця тероборони: відома форма та зміст

Що таке тероборона і навіщо роботодавцю знатися на її складових

Територіальна оборона є складовою національного спротиву (ч. 1 ст. 3 Закону України «Про основи національного спротиву» від 16.07.2021 № 1702-IX; далі — Закон № 1702).

На сьогодні військово-цивільна складова територіальної оборони, напевне, це найчисленніша група працівників віком від 18 років. Вона включає штаби зон (районів) територіальної оборони та добровольчі формування територіальних громад, які залучають до територіальної оборони. Навіть громадяни України, які не проходили військову службу у ЗСУ та (або) службу в інших військових формуваннях та правоохоронних органах, можуть вступити до складу добровольчих формувань територіальних громад після того, як складуть присягу добровольця територіальної оборони (ч. 7 ст. 9 Закону № 1702).

Облік громадян України, які вступили до складу добровольчих формувань, ведуть за спрощеним порядком через воєнний стан в Україні. Міноборони ще не затвердив форму контракту добровольця територіальної оборони, але контракти вже укладають, щоб забезпечити гарантії зі збереження місця роботи, посади та середнього заробітку для працівників, які обороняють країну.

Як забезпечити гарантії працівникам, які вступили до територіальної оборони

Форму контракту добровольця територіальної оборони виклав на своїй ФБ-сторінці експерт з питань обліку заробітної плати та інших розрахунків з персоналом Антон Янко.

Контракт добровольця тероборони: відома форма та змістКонтракт добровольця тероборони: відома форма та зміст
Контракт добровольця тероборони: відома форма та змістКонтракт добровольця тероборони: відома форма та зміст
Контракт добровольця тероборони: відома форма та зміст

Контракт містить:

  • зобов’язання добровольця територіальної оборони;
  • зобов’язання держави, від імені якої виступає командир, забезпечити належні умови для виконання добровольцем покладених на нього завдань;
  • строк дії контракту та умови його дострокового припинення;
  • відповідальність сторін контракту.
Контракт укладають у чотирьох примірниках, які мають однакову юридичну силу та зберігаються:
  • у командира військової частини Сил територіальної оборони ЗСУ;
  • у ТЦК та СП;
  • у командира;
  • у добровольця.

Форма контракту містить інформацію про те, що на добровольця, який уклав такий контракт, поширюють гарантії соціального і правового захисту, передбачені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII та ст. 119 КЗпП. Зазначимо, що станом на сьогодні на членів добровольчих формувань територіальних громад законодавчо поширили тільки загальну норму у вигляді гарантії соціального і правового захисту (ч. 2 ст. 24 Закону № 1702). Гарантії зі збереження місця роботи, посади та середнього заробітку для такої категорії працівників поки що не прописані, адже вони не є військовослужбовцями. Але ми віримо, що до часу, коли Міноборони затвердить форму контракту, такі гарантії випишуть і поширять на всіх, хто обороняє країну у складі добровольчих формувань.

Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри,
за матеріалами системи «Експертус Кадри» та ФБ-сторінки Антона Янко

Любі читачі, з першого дня війни команда Експертус Кадри продовжує надавати професійну підтримку, публікувати роз’яснення про роботу в умовах воєнного стану. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете

передплатити наш електронний журнал «Кадровик-01» або систему «Експертус Кадри»

.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді