Уряд визначив, як працюватиме МСЕК в умовах воєнного стану

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
МСЕК прийматиме рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК

Уряд визначив, як працюватиме МСЕК в умовах воєнного стану

КМУ постановою від 08.03.2022 № 225 (далі — Постанова № 225) встановив, що на період дії воєнного стану на території України та протягом шести місяців після його припинення або скасування:

  • якщо особа, що звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до МСЕК, комісія приймає рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії;
  • Кримська республіканська, обласні, центральні міські у мм. Києві та Севастополі, міські, міжрайонні та районні МСЕК здійснюють свої функції з забезпеченням принципу екстериторіальності. Вони забезпечують проведення медико-соціальної експертизи за направленням ЛКК незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.

Як табелювати медичних працівників у період воєнного стану


Постанова № 225 на період дії воєнного стану пункт 5 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2009 № 1317, який визначає умови та порядок заочного встановлення інвалідності. Якщо лікар або ЛКК не може направити, у т. ч. заочно, осіб з тимчасовою непрацездатністю на медико-соціальну експертизу:

  • рішення продовжити тимчасову непрацездатність за її наявності приймають без направлення на медико-соціальну експертизу лікуючим лікарем або лікарсько-консультативною комісією;
  • лікар чи ЛКК направляють на медико-соціальну експертизу не пізніше ніж через місяць після припинення або скасування воєнного стану.

Ольга Догадіна,

керівник групи експертів Експертус Кадри

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
5051

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
17597

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
43171

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
24220

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді