«Ми створили бот «Ну що, як ви?», який дозволяє нашій компанії краще координуватись у ці складні часи» — зазначив на своїй Фейсбук-сторінці Дмитро Дубілет.
Бот може бути корисним для інших — причому не тільки для інших компаній, але для будь-якої групи людей, тож його зробили доступним для всіх.
Дії роботодавця під час воєнного стану
Д. Дубілет зазначив, що наразі важливо знати, що кожен з колег живий та на зв’язку, а також, де він знаходиться (хтось вступив у тероборону, хтось їде між містами, хтось ховається у бомбосховищах).
Щоб не збирати інформацію вручну, було створено бот. Ось, як він працює:
- Двічі на день кожен учасник групи отримує питання від бота«Ви на зв’язку?».
- У нього є лише одна кнопка: «На зв’язку!».
- Якщо він натиснув на цю кнопку, отримує друге питання, де може вказати, у якій області та населеному пункті (або за кордоном) знаходиться (без доступу до геоданих!). На це запитання відповідати не обов’язково.
За результатами такої «переклички» у боті відображається проста аналітика, хто на зв’язку та де знаходиться. Наприклад:
✔️ Рівненська: Алекс Ш. (Рівне), Ганна Р. (Рівне)
✔️ Волинська: Людмила Б. (Луцьк)
⚠️ Тарас К.
⚠️⚠️⚠️ Дмитро Б.
Тут видно, де знаходяться Алекс, Ганна та Людмила, та що Тарас та Дмитро пропустили свої опитування. Крім того, Дмитро пропускає вже втретє, варто з ним зв’язатись вручну та уточнити, чи все в нього гаразд.
Дмитро Дубілет наголосив, що безпека бота зроблена на належному рівні. Важливо, що бот не запитує вашу геолокацію. З точки зору потенційного витоку даних, безпека тут знаходиться на такому ж рівні, як ваша листування у Телеграм.
Бот «Ну що, як ви?» можна знайти в Телеграмі: Nu_sho_yak_vy_bot (або посилання в телеграм-каналі Дмитра Дубілета). Щоб користуватися ним, додайте бот в чат своєї команди та слідкуйте простим інструкціям. «Бот не збирає інформацію в чаті, лише “слухає” команди», — зауважив Д.Дубілет.