Несправедливе призупинення трудового договору: куди скаржитись

Дізнайтесь, як відбувається перевірка правомірності дій роботодавця

Несправедливе призупинення трудового договору: куди скаржитисьЯкщо працівник не погоджується з рішенням роботодавця про припинення трудового договору, він може оскаржити ці дії.

Чи можна призупинити трудовий договір, якщо працівник не згоден

Звернутись для цього потрібно до Державної служби України з питань праці, або її територіального органу. Тут мають ретельно перевірити обставини та підстави видання наказу (розпорядження) про призупинення дії трудового договору

Якщо виявиться, що підстав для таких дій роботодавець насправді не мав, йому винесуть припис про усунення виявлених порушень (визнання наказу недійсним або таким, що втратив чинність). Ці дії Держпраці погоджує з військовою адміністрацією.

Роботодавець повинен буде виконати припис впродовж 14 календарних днів.

Таку перевірку працівники можуть ініціювати як самостійно, так і через профспілку.

Важливо: у Держпраці зауважили, що механізм оскарження застосовують для наказів, виданих до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин».

За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: особливості укладення

Одним із видів трудового договору є трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Прийняття на роботу з нефіксованим трудовим договором передбачає низку особливостей. Що має містити заява про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок її заповнення? Чи приймається наказ про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок такого наказу? Усе про трудовий договір з нефіксованим робочим часом, алгоритм укладення та реалізації, читайте у статті.
15960

Прийняття на роботу неповнолітніх

Праця неповнолітніх осіб — нині актуальна тема. Працевлаштування неповнолітніх в Україні та особливості звільнення неповнолітніх з роботи хоч і регулюються законодавством, однак лишають низку питань для роботодавців. Способи працевлаштування неповнолітніх, тривалість відпустки для неповнолітніх, дозвіл на працевлаштування неповнолітніх, додаткові підстави звільнення для неповнолітніх, про все це — у статті
12300

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2024.
122306

Ключове про трудовий договір зі зразком

Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору 2024.
254497

Різниця між трудовим та цивільно-правовим договором

Трудовий договір та цивільно правова угода — два види договорів, що найчастіше укладаються між роботодавцем та працівником. Вони мають ряд важливих відмінностей, які впливають на права та обов’язки сторін, а також на порядок припинення відносин. У цій статті ви знайдете основні відмінності між трудовим та цивільно-правовим договором а також корисні поради щодо того, що краще обрати трудовий чи цивільно-правовий договір
2200

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді