Несправедливе призупинення трудового договору: куди скаржитись

Дізнайтесь, як відбувається перевірка правомірності дій роботодавця

Несправедливе призупинення трудового договору: куди скаржитисьЯкщо працівник не погоджується з рішенням роботодавця про припинення трудового договору, він може оскаржити ці дії.

Чи можна призупинити трудовий договір, якщо працівник не згоден

Звернутись для цього потрібно до Державної служби України з питань праці, або її територіального органу. Тут мають ретельно перевірити обставини та підстави видання наказу (розпорядження) про призупинення дії трудового договору

Якщо виявиться, що підстав для таких дій роботодавець насправді не мав, йому винесуть припис про усунення виявлених порушень (визнання наказу недійсним або таким, що втратив чинність). Ці дії Держпраці погоджує з військовою адміністрацією.

Роботодавець повинен буде виконати припис впродовж 14 календарних днів.

Таку перевірку працівники можуть ініціювати як самостійно, так і через профспілку.

Важливо: у Держпраці зауважили, що механізм оскарження застосовують для наказів, виданих до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин».

За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4872

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71693

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30775

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді