Закон України «Про відпустки» (ст. 6) передбачає, що щорічна основна відпустка педагогічним працівникам триває 56 календарних днів.
Важливо, що таку відпустку надають на час літніх канікул (назалежно від часу прийняття на роботу — зокрема, у перший рік роботи).
Якщо заклад освіти може забезпечити працівників роботою під час канікул, педагоги мають право отримати грошову компенсацію замість частини відпустки (при цьому важливо, щоб період відпочинку складав не менш ніж 24 календарні дні).
Під час воєнного стану обмежити відпустку до 24 к. дн. може і роботодавець (згідно з Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», ст. 12).
Залишок основної щорічної відпустки педагогам можна або замінити грошовою компенсацією, або надати в інший канікулярний період.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Харківській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
На підприємстві виникла потреба у конкретному працівнику, який перебуває у відпустці. І роботодавець повинен використати порядок відкликання з відпустки. Як правомірно відкликати з відпустки та що передбачає алгоритм дій, читайте у статті.
Як визначити максимальну і мінімальну тривалість щорічної основної відпустки з огляду на особливості воєнного стану, яка тривалість щорічної основної відпустки у перший рік роботи працівника, яку кількість днів становить «чорнобильська» відпустка, — відповіді на ці запитання знайдете у статті
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.