Чи можна звільнити працівника, який під час воєнного стану отримав статус біженця за кордоном, — експерт роз’яснив

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас

Чи можна звільнити працівника, який під час воєнного стану отримав статус біженця за кордоном, — експерт роз’яснив

Не звільняйте працівника через те, що він отримав за кордоном статус біженця або тимчасовий захист.

Те, що працівник отримав статус біженця або тимчасовий захист, ані позбавляє його громадянства України, ані обмежує обсяг його трудових прав, — роз’яснила в консультації для системи Експертус Кадри Ольга Догадіна, керівник групи експертів Експертус Кадри.

Алгоритми дій роботодавця під час воєнного стану

Ольга Догадіна радить роботодавцям щонайперше оцінити можливітсь дистанційної роботи та видати наказ про дистанційну роботу, якщо працівник має змогу працювати дистанційно. Поки в Україні діє карантин, наказу достатньо (ч. 11 ст. 60-2 КЗпП).

Якщо працівник не може працювати дистанційно, Ольга Догадіна радить табелювати відсутність на роботі буквеним кодом «НЗ» або цифровим 28 (неявки з нез’ясованих причин). Коли працівник повернеться, то надасть письмові пояснення, а керівник зможе визнати причину відсутності поважною. Тоді особа, відповідальна за облік робочого часу, підготує скоригований табель, період відсутності на роботі позначить буквеним кодом «І» або цифровим 30 (інші причини неявок).

Підготувала редакція порталу «Кадровик-01»

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16473

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
486146

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2930

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
71445

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
42393

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді