Мінімальний оклад посадових осіб ОМС планують збільшити до рівня мінімальної зарплати

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Рішення про встановлені премії, доплати та інші грошові виплати оприлюднюватимуть на офіційному веб-сайті відповідної ради

Мінімальний оклад посадових осіб ОМС планують збільшити до рівня мінімальної зарплати

Як приймати на роботу в ОМС

1 березня 2024 р. у ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування» № 11054 (далі — Законопроєкт № 11054).

Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 02.05.2023 № № 3077-IX (далі — Закон № 3077) дозволяє покращити умови оплати праці посадових осіб органів місцевого самоврядування (далі — ОМС). Але ці норми почнуть діяти не раніше ніж через 6 місяців після того, як припинять або скасують воєнний стан.

Автори Законопроєкту № 11054 пропонують доповнити статтю 21 розділу V «Матеріальне та соціально-побутове забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування» Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III, який діє сьогодні, новою нормою. Встановити:

  • що мінімальний розмір посадового окладу посадової особи ОМС не може бути меншим мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;
  • рішення, яким встановили премії, доплати за додаткове навантаження, інші грошові виплати посадовій особі з їх обґрунтуванням оприлюднюють на офіційному веб-сайті відповідної ради не пізніше 10 к. дн. з дня, коли прийняли таке рішення.

Таку норму містить і Закон № 3077. Якщо Законопроєкт № 11054 ухвалять, це дозволить розпочати реформування служби в ОМС та запровадити справедливу систему оплати праці для службовців місцевого самоврядування з наступного фінансового періоду.

Ірина Матійко

За матеріалами ВРУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6953

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47999

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24665

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107041

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251383

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді