Як сформувати та використовувати єДокумент

Єдиний електронний документ було створено для можливості посвідчення особи протягом воєнного стану без паперових документів.

Як сформувати та використовувати єДокумент

Кабінет Міністрів України постановою від 10 березня 2022 року № 248 «Деякі питання застосування єДокумента в період дії воєнного стану» (далі – Постанова № 248) затвердив Порядок застосування єДокумента у період дії воєнного стану (далі – Порядок).

Порядок визначає процедуру формування, пред’явлення та встановлення достовірності єДокумента. Цей електронний документ можна використовувати в в період дії воєнного стану для посвідчення особи.

єДокумент — відображення в електронній формі інформації, що ідентифікує особу та міститься в паспорті громадянина України та/або в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, та/або в посвідченні водія разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом), який забезпечує перевірку зазначеної інформації.

Цифрові паспорти знову відображаються в Дії

Замовити та сформувати єДокумента можна безплатно.

Формування єДокумента здійснюється засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, тобто Порталом Дія, за бажанням особи, яка є громадянином України та досягла 14-річного віку.

Для формування та використання єДокумента необхідно встановити мобільний додаток Дія на електронний пристрій, критерії якого підтримують використання такого додатка, підключений до Інтернету, і пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію користувачів із застосуванням механізму, передбаченого для безконтактних електронних носіїв, імплантованих до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України відповідно до рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації або з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронних підписів, що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги», а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити фізичну особу.

Використання єДокумента можливе на період дії воєнного стану.

Особа має право пред’являти єДокумент на електронному пристрої без додаткового пред’явлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

У єДокументі відображаються такі відомості (дані):

  • назва документа;
  • реквізити (назва, серія та/бо номер) паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або посвідчення водія;
  • прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи українською мовою та латинськими літерами;
  • стать;
  • громадянство (за наявності);
  • дата народження;
  • відцифрований образ обличчя особи (за наявності);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (за наявності);
  • адреса зареєстрованого місця проживання та дата реєстрації (за наявності).

Перевірка єДокумента з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду) є обов’язковою умовою його використання особою та забезпечується з використанням засобів Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Постанова № 248 набрала чинності 11.03.2022 та діє до дня припинення чи скасування воєнного стану.

Джерело: ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронні документи та електронний підпис

Робота з електронними документами відрізняється від роботи з паперовими. Ця стаття допоможе не припуститися помилок і запровадити електронний документообіг за вимогами чинного законодавства. Така навичка стане у пригоді вже сьогодні, адже Україна впроваджує електронний документообіг, електронні документи й електронний підпис у всіх сферах суспільного життя
4118

Електронний документообіг: від створення до зберігання документів підприємства

Електронний документообіг в Україні вже довів свої переваги. Наразі все більше підприємств переходять на цю форму документування. Тож розглядаємо особливості формування та зберігання електронних документів з урахуванням змін у законодавстві.
25619

Як технічно організувати дистанційну роботу

Більшість підприємств працюють в особливому режимі. Щоб запобігти поширенню інфекційного захворювання, багатьох працівників перевели на віддалену роботу. Які сервіси допоможуть налагодити роботу з дому, — з’ясуєте у статті.
3610

5 головних помилок при формуванні справ у листуванні

Колеги, які ігнорують різноманітність носіїв листів і не враховують їх особливостей, мають проблеми з формуванням справ. Дізнайтеся 5 типових помилок, які допускають секретарі, та їх наслідки. А головне — довідайтесь, як їх виправити.
5437

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді