Оплата праці у штатному розписі: правомірно чи ні?

Автор
шеф-редактор Експертус Кадри
Дізнайтесь, як врегулювати оплату праці на підприємстві

Оплата праці у штатному розписі: правомірно чи ні? Чи можна систему оплати праці врегулювати штатним розписом

Роботодавець урегульовує питання оплати праці в колективному договорі, а за його відсутності — в іншому локальному акті підприємства, який погоджує з профспілкою/профспілковим представником, що представляє інтереси більшості працівників. 

Оплата праці у штатному розписі: правомірно чи ні?Профспілки немає: з ким погодити оплату праці

Штатний розпис не може визначати засад оплати праці щонайменше з двох причин:

  1. Колективний договір або інший локальний акт з питань оплати праці — документ, зміст якого узгоджують дві сторони: роботодавець і трудовий колектив. Штатний розпис керівник підприємства затверджує одноосібно. Законодавство не передбачає такого способу регулювати питання оплати праці на підприємстві.
  2. Умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, відрядні розцінки та інші виплати відобразити в штатному розписі неможливо.

Оплата праці у штатному розписі: правомірно чи ні?Локальний акт із питань оплати праці: чи можна скласти з кількох документів

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6950

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47998

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24658

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107038

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251378

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді