Збільшення мінімальної зарплати: що робити зі штатним розписом?

Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Розмір мінімалки збільшиться з 1 квітня

Збільшення мінімальної зарплати: що робити зі штатним розписом?

Із 1 квітня 2024 року мінімальна заробітна плата (МЗП) зросте: 

  • із 7100 грн до 8000 грн/місяць; 
  • із 42,60 грн до 48 грн/годину. 

Підстава — стаття 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-IХ.

Мінімальна зарплата зросте з 1 квітня — чи змінювати штатний розпис

Мінімальний розмір посадового окладу у штатному розписі може становити 3028 грн до 31 грудня 2024 р. Тож вносити зміни не обов’язково, якщо штатний розпис підприємства містить посадові оклади на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Зміни потрібні, якщо, наприклад, положення про оплату праці підприємства передбачає, що посадові оклади працівників визначають із певним коефіцієнтом від МЗП або кратно її розміру.

Збільшення мінімальної зарплати: що робити зі штатним розписом? Зміни до штатного розпису: завдання кадровика

Інша справа, якщо бухгалтер не хоче щомісяця доплачувати зарплату до рівня МЗП працівникам, посадовий оклад чи місячна тарифна ставка яких становитиме після 1 квітня 2024 р. менше ніж 8000 грн.

За таких умов ініціювати зміни до штатного розпису має бухгалтер. 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6962

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48000

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24676

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107082

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251407

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді