Повітряна тривога: чи зупиняти роботу та як оплатити час в укритті?

Законодавство встановлює мінімальний рівень оплати

Повітряна тривога: чи зупиняти роботу та як оплатити час в укритті?Оголошувати простій щоразу у випадку повітряної тривоги, коли працівники спускаються в укриття, непотрібно. 

Чи оголошувати простій на час повітряної тривоги

Державна служба з питань праці пояснила, що, якщо працівник має змогу продовжити виконувати свої робочі завдання, перебуваючи в укритті, то підстав для простою немає. Відповідно, робота не зупиняється і оплата праці не змінюватиметься.

А от якщо продовжити роботу в укритті працівники не можуть, то слід оформити простій не з вини працівника. Кодекс законів про працю на такий випадок передбачає оплату часу простою з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові окладу (ст. 113). 

Зауважте: розмір оплати може бути вищим за встановлений законом рівень — наприклад, відповідно до умов колективного договору.

А от оплата часу простою на рівні повного середнього заробітку можлива лише тоді, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника, його оточення, навколишнього середовища (не з вини особи).

У Держпраці наголосили, що йдеться саме про надзвичайну ситуацію виробничого характеру.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
499

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
4691

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді