Працівники з інвалідністю зможуть пройти переогляд після війни

Інвалідність продовжать на час воєнного стану та шість місяців після його припинення

Працівники з інвалідністю зможуть пройти переогляд після війни

Уряд визначив, що у випадку, коли лікарсько-консультативна комісія не має можливості направити особу з інвалідністю на медико-соціальну експертизу у період дії воєнного стану на території України, повторний огляд переносять на строк, коли припинять або скасують воєнний стан, але не пізніше шести місяців після його припинення (Постанова КМУ від 30.03.2022 № 390).

Працівник з інвалідністю: прийняття, робота, звільнення

При цьому інвалідність продовжують до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо повторний огляд не проведуть раніше.

Якщо особа з інвалідністю не має можливості пройти медико-соціальну експертну комісію, а строк повторного огляду в індивідуальній програмі реабілітації припав на період дії воєнного стану на території України, її індивідуальну програму реабілітації продовжують до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування воєнного стану.

Відповідну норму додали до порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України, визначеного у постанові КМУ від 8 березня 2022 р. № 225.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри,

за матеріалами Урядового порталу

Любі читачі, з першого дня війни команда Експертус Кадри продовжує надавати професійну підтримку, публікувати роз’яснення про роботу в умовах воєнного стану. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете

передплатити наш електронний журнал «Кадровик-01» або систему «Експертус Кадри»

.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3555

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
14541

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
18737

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе консультація нашого експерта
31691

Звіт 10-ПОІ: коли і як правильно подавати

Звіт про працевлаштування інвалідів — один із найскладніших в кадровій практиці. Чимала кількість рядків для заповнення вимагає високої концентрації та уважності до деталей, а помилка тягне за собою накладання штрафу. Хто, як і в які терміни має подати звіт 10-ПОІ, роз’яснюємо у статті
24244

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді