Роботодавці повинні вживати заходів для запобігання такому ганебному явищу на роботі як мобінг. Держпраці надає таке визначення:
Мобінг (цькування) — це систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових та обов’язків.
Мобінг: зони відповідальності роботодавця
Тиск на працівника може включати як суто психологічні, так і економічні важелі. Щоб вчасно розпізнати мобінг, радимо спиратися на такий перелік форм цькування:
- створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери навколо особи (погрози, висміювання, наклепи, зневажливі зауваження, погрози або залякування, приниження — способи вивести із психологічної рівноваги);
- негативне виокремлення, ізоляція працівника від колективу без жодних підстав (незапрошення на зустрічі і наради, в яких працівник, відповідно до локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчих актів, має брати участь, перешкоджання виконанню трудових функцій, недопущення на робоче місце, перенесення робочого місця в непристосовані для цього виду роботи місця);
- обмеження можливостей для навчання та кар’єрного зростання;
- нерівна оплата праці рівної цінності (за умов однакового рівня кваліфікації);
- безпідставне позбавлення частини виплат (премій, бонусів та інших заохочень);
- нерівномірний розподіл навантажень і завдань між працівниками (без вагомих підстав, за умови однакових кваліфікації та продуктивності).
За матеріалами Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.