Депутати пропонують викласти окремі питання бронювання в іншій редакції, — законопроєкт

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Планують внести зміни у Закон про мобілізацію

Депутати пропонують викласти окремі питання бронювання в іншій редакції, — законопроєкт

Бронювання працівників під час війни

Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики Галина Третьякова та член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки Мар’яна Безугла зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо військового обліку окремих категорій громадян» від 20.03.2024 № 11096 (далі — Законопроєкт № 11096). 

Серед інших питань автори Законопроєкту № 11096 пропонують викласти у новій редакції статтю 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (далі — Закон про мобілізацію).

Бронюванню підлягатимуть військовозобов’язані, які працюють або проходять службу:

  1. в органах державної влади, інших державних органах), органах місцевого самоврядування (далі — державні органи, ОМС) на посадах: державної служби категорії «А», голів обласних, районних, районних у місті (у разі створення) рад, сільських, селищних, міських голів — усі військовозобов’язані; державної служби категорії «Б», «В», в органах місцевого самоврядування — не більше 50% кількості військовозобов’язаних цих категорій у зазначених органах;
  2. в державних органах, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро, Державному бюро розслідувань, органах прокуратури, Бюро економічної безпеки, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Державній кримінально-виконавчій службі, Службі судової охорони, в судах, установах системи правосуддя та органах досудового розслідування, патронатних службах за виключенням військовозобов’язаних, зазначених у пункті 1 цієї частини;
  3. на підприємствах, в установах і організаціях (далі — підприємствах), яким встановили мобілізаційні завдання (замовлення), якщо це необхідно, щоб виконати ці завдання (замовлення);
  4. на підприємствах, які критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, зокрема, — кінцеві бенефіціарні власники, а також які критично важливі для забезпечення ЗСУ, інших військових формувань в особливий період. Критерії та порядок, за якими визначатимуть підприємства критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період, встановить КМУ.

Порядок та організація бронювання, критерії, перелік посад і професій, а також обсяги бронювання військовозобов’язаних визначатиме Закон про мобілізацію, акти КМУ.

Заброньованих на період мобілізації та на воєнний час за державними органами, ОМС, а також за підприємствами військовозобов’язаних зобов’яжуть уточнити свої облікові дані про бронювання через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) за місцем свого перебування або знаходження.

Також Законопроєкт № 11096 додає категорії військовозобов’язаних громадян, які не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації:

  • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за державними органами, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро, Державним бюро розслідувань, органами прокуратури, Бюро економічної безпеки, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Державною кримінально-виконавчою службою, Службою судової охорони, ОМС, а також за підприємствами, в порядку, встановленому КМУ, і перебувають на спеціальному військовому обліку
  • працівники Державної спеціальної служби транспорту та апарату МВС, експерти установ експертної служби МВС.

Нагадаємо, що Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглядає проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань військової служби, мобілізації та військового обліку» від 30.01.2024 № 10449 (далі — Законопроєкт № 10449).

Законопроєкт № 10449 також передбачає зміни і уточнення у частині критеріїв, щоб отримати відстрочку (ст. 23 Закону про мобілізацію), у кількісних показниках та посадах, за якими бронюватимуть в державних органах та ОМС (ст. 25 Закону про мобілізацію), а також обов’язок заброньованих військовозобов’язаних уточнити облікові дані про бронювання через електронний кабінет або в ТЦК за місцем свого перебування або знаходження.

Людмила Герега

За матеріалами ВРУ 

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити увільнення працівника через призов по мобілізації

Фахівці Експертус Кадри роз’яснили, хто і як може призвати працівника на військову службу під час мобілізації. А також підготували для вас зразок наказу про увільнення у зв’язку з призовом по мобілізації. Наша команда продовжує працювати для вас і в умовах воєнного стану.
96163

Як оформити вихід на роботу після військової служби та демобілізації працівника

Що має зробити кадровик, щоб демобілізований або працівник, який пройшов військову службу, міг приступити до роботи? Розгляньмо кілька сценаріїв, які можуть трапитися на практиці.
75151

Осінній призов на строкову службу 2019: алгоритм для кадровика

Протягом жовтня – грудня 2019 року в Україні проходить осінній призов на строкову військову службу. Як діяти кадровику, коли працівника призвали на строкову військову службу 2019. Які законодавчі гарантії закріплені за працівником-призовником, — розкажемо у статті.
24173

Осінній призов офіцерів запасу 2018: призивають вдвічі більше, ніж планувалось

У листопаді 2018 року військовий вишкіл пройде 1000 офіцерів запасу замість планованих 500-та. Детально про те, чим зумовлено збільшення кількості призовників та кого призиватимуть, — у статті.
10077

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді