Страхові виплати від нещасного випадку на виробництві призначають за Порядком ПФУ

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Порядок діє з 21 березня 2024 року

Страхові виплати від нещасного випадку на виробництві призначають за Порядком ПФУ Соціальне страхування — 2023: огляд змін

ПФУ затвердив Порядок призначення, перерахування та здійснення страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності постановою правління від 26.01.2024 року № 4-1 (далі — Порядок № 4-1).

Порядок № 4-1 визначає як призначати, перераховувати та здійснювати страхові виплати від нещасного випадку на виробництві та профзахворювання, які спричинили втрату працездатності. До таких виплат належать:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання;
  • щомісячна страхова виплата втраченої зарплати або відповідної її частини;
  • страхова виплата потерпілому під час його професійної реабілітації;
  • страхова виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу;
  • одноразова допомога потерпілому;
  • страхові виплати в разі смерті потерпілого;
  • страхова виплата дитині, яка народилася з інвалідністю внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності;
  • страхові витрати на соціальну допомогу, інші витрати на відшкодування шкоди, які включають: компенсацію витрат на проїзд потерпілого, який став особою з інвалідністю, до місця лікування та / або реабілітації і у зворотному напрямку та витрат на проїзд і житло особи, яка супроводжує потерпілого, якщо визначена потреба в супроводі;
  • відшкодування витрат на надання соціальної послуги догляду вдома;
  • щомісячна грошова компенсація вартості заходів, необхідних для надання соціальної послуги натуральної допомоги;
  • відшкодування витрат на поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг.

Порядок № 4-1 регламентує:

  1. як потерпілому або особі, яка має право на страхові виплати у разі смерті потерпілого, звернутися, щоб призначили чи перерахували страхові виплати, як підготувати та подати документи для цього;
  2. як формується електронна справа про страхові виплати.

Порядок № 4-1 містить п’ять додатків з відповідними формами заяв та Пам’ятку одержувача страхової виплати.

Порядок № 4-1 набрав чинності 21 березня 2024 року та замінив низку постанов правління Фонду соціального страхування (далі — ФСС). Втратили чинність постанови правління ФСС:

  • «Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат» від 19.07.2018 № 11;
  • «Про затвердження Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для внутрішньо переміщених осіб» від 12.12.2018 № 27;
  • «Про внесення змін до Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат» від 25.02.2021 № 7.

Нагадаємо, що із 1 січня 2023 року почала діяти нова редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV та функції ФСС перейшли до ПФУ.

Ірина Матійко

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5710

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143700

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165793

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29940

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106325

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді