Підвищення кваліфікації у вихідний: оплачувати додатково чи ні?
Роботодавець зберігає за працівниками, направленими на підвищення кваліфікації, середній заробіток (п. 1 постанови КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.1997 № 695; далі — Постанова № 695).
Як оплатити корпоративне навчання (підвищення кваліфікації) у вихідний
Працівник не втрачає середній заробіток, якщо підвищення кваліфікації відбувається у вихідний. Тож роботодавець не зобов’язаний виплачувати середній заробіток за дні підвищення кваліфікації у вихідні.
Однак, за власні кошти, роботодавець може встановити додаткові, порівняно із законодавством, трудові й соціально-побутові пільги для працівників (ч. 1 ст. 9-1 КЗпП). Додаткові пільги визначають у колективному договорі (ч. 3 ст. 13 КЗпП).
Приклади пільг при підвищенні кваліфікації у вихідний
За таких умов у преамбулі до наказу про направлення на підвищення кваліфікації, як у місті проживання, так і в іншому населеному пункті, вказують пункт колективного договору, який слугуватиме підставою для додаткових гарантій та компенсацій.
Працівник не хоче проходити підвищення кваліфікації у вихідний: чи можна його покарати?
Ліпше проводити навчання працівників у робочі дні зі збереженням гарантій, передбачених Постановою № 695. Виняток — навчальний центр працює тільки у вихідні.