Призовник — до 25 років: що зробити відповідальному за військовий облік після змін законодавства
3 квітня 2024 року газета «Голос України» опублікувала Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 30.05.2023 № 3127-ІХ. Із 27 до 25 років зменшили вік, до якого працівник може перебувати на військовому обліку призовників.
Пункт 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 30.05.2023 № 3127-ІХ (далі — Закон № 3127), який вніс зміни до Закону № 2232, зобов’язує КМУ:
- привести у відповідність до змін свої нормативно-правові акти;
- забезпечити приведення у відповідність нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
Чим керуватися відповідальному за ведення військового обліку
Радимо відповідальним за військовий облік одразу ж впорядкувати документи з персонального військового обліку. Для цього скористайтеся алгоритмом, розробленим нашими експертами.
Зокрема, виконайте такі дії:
- Опрацюйте Список призовників.
- Внесіть відомості до Списку військовозобов’язаних та резервістів рядового, сержантського та старшинського складу.
- Скорегуйте показники у Відомості.
- Поінформуйте працівників про зміни в законодавстві та потребу надати нові військово-облікові документи.
Для інформування працівників складіть індивідуальні письмові повідомлення. Скористайтеся готовим зразком
Проводити роз’яснювальну роботу серед призовників, військовозобов’язаних та резервістів зобов’язує абзац 7 пункту 34 Порядку. Якщо працівник відмовиться отримати повідомлення, або проставити відмітку, що його отримав — складіть акт.