Проставлення апостиля дозволяє легалізувати документи, видані на території України, щоб вони мали законну юридичну силу за кордоном.
Як легалізувати закордонне свідоцтво про смерть для допомоги на поховання
Водночас Правила проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, забороняють цю процедуру для таких документів:
- оригінали, що підтверджують:
- особу;
- громадянство;
- спеціальний статус;
- військові квитки;
- трудові книжки;
- дозволи на носіння зброї;
- свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів (техпаспорт);
- інші посвідчення, що оформлюють відповідно до законодавства.
Низку документів можуть апостилювати лише у вигляді фотокопій:
- оригінали, копії нормативно-правових актів, роз’яснення та правові висновки щодо їх застосування, документ, що мають характер листування — копії, засвідчені у нотаріальному порядку;
- оригінали офіційних документів, виданих установами колишніх союзних республік у складі СРСР (за винятком документів про освіту та вчені звання, виданих УРСР) — копії з перекладом, засвідчені у встановленому порядку.
Щодо проставлення апостиля на копіях документів, то тут мають значення попередні процедури. Так, якщо документ стосується освіти та науки і він засвідчений на території України, копію постилюють лише після проставлення апостиля на оригіналах.
А от документи, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану (та засвідчені копії апостилюють після попередньої консульської легалізації. Ця ж процедура передує нотаріальному засвідченню таких матеріалів (Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України).
За інформацією Міністерства юстиції України