Пільги стосують тривалості робочого часу, відпусток та звільнення з роботи

Насамперед роботодавцеві слід пам'ятати, що вагітність або ж наявність дітей до 14 років не можуть як такі бути підставою для відмови у працевлаштуванні. Якщо ж у вас вже є такі співробітниці, дотримуйтеся вимог законодавства щодо пільг для них.
Чи повинен роботодавець переносити відпустку з вагітності та пологів за заявою працівниці
Зокрема, у податковій службі наголосили на тому, що за зверненням працівниці обов'язково потрібно встановити неповний робочий час таким категоріям:
- вагітним;
- жінкам, які мають дитину до 14 років, дитину з інвалідністю або доглядають за хворим членом сім’ї;
- особі, яка виховує малолітніх дітей без матері.
Вагітні і матері (жінки з дитиною до 14 років або дитиною з інвалідінстю) мають право за потреби отримати путівку до санаторію або будинку відпочинку (безкоштовно або на пільгових умовах). Також їм може бути надана матеріальна допомога.
СКАЧАТИ
Якщо йдеться про працівниць, які мають дітей до півтора року, то їм слід додатково до загальних надавати перерви для годування дитини — 30 хвилин що три години (якщо дітей двоє або більше, то 60 хвилин).
Звільнення з ініціативи роботодавця неможливе, якщо це стосується вагітних, матерів з дітьми до трьох (або до шести) років, одиноких матерів з дитиною до 14 років або дитиною з інвалідністю та осбі, що виховують малолітніх дітей без матері. Єдиний виняток — повна ліквідація підприємства або закінчення строкового трудового договору (звільнення відбувається з обов'язковим працевлаштуванням).
За інформацією Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.