Насамперед роботодавцеві слід пам'ятати, що вагітність або ж наявність дітей до 14 років не можуть як такі бути підставою для відмови у працевлаштуванні. Якщо ж у вас вже є такі співробітниці, дотримуйтеся вимог законодавства щодо пільг для них.
Чи повинен роботодавець переносити відпустку з вагітності та пологів за заявою працівниці
Зокрема, у податковій службі наголосили на тому, що за зверненням працівниці обов'язково потрібно встановити неповний робочий час таким категоріям:
- вагітним;
- жінкам, які мають дитину до 14 років, дитину з інвалідністю або доглядають за хворим членом сім’ї;
- особі, яка виховує малолітніх дітей без матері.
Вагітні і матері (жінки з дитиною до 14 років або дитиною з інвалідінстю) мають право за потреби отримати путівку до санаторію або будинку відпочинку (безкоштовно або на пільгових умовах). Також їм може бути надана матеріальна допомога.
Якщо йдеться про працівниць, які мають дітей до півтора року, то їм слід додатково до загальних надавати перерви для годування дитини — 30 хвилин що три години (якщо дітей двоє або більше, то 60 хвилин).
Звільнення з ініціативи роботодавця неможливе, якщо це стосується вагітних, матерів з дітьми до трьох (або до шести) років, одиноких матерів з дитиною до 14 років або дитиною з інвалідністю та осбі, що виховують малолітніх дітей без матері. Єдиний виняток — повна ліквідація підприємства або закінчення строкового трудового договору (звільнення відбувається з обов'язковим працевлаштуванням).
За інформацією Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків