Відпустка при народженні дитини: чи можна не відпустити працівника?

Піти у відпустку можна лише у певний період

Відпустка при народженні дитини: чи можна не відпустити працівника?Надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів передбачене Кодексом законів про працю України (ст. 77-3). Відпустка надається у чітко встановлені терміні: впродовж трьох місяців з дня народження дитини.

11 змін у законодавстві про відпустки й не тільки: огляд Закону № 3494

Отримати відпустку може одна особа з переліку:

  • батько дитини;
  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • інші родичі (для одиноких батька чи матері). 

Подати заяву працівник може незалежно від того, коли він почав працювати на підприємстві (якщо це відбулося вже після народження дитини, знадобиться довідка про те, що на попередньому місці роботи її не надавали).

Єдиним винятком є залученість до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури. В такому разі (під час воєнного стану) роботодавець може відмовити у наданні відпустки.

За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з навчанням: тривалість та порядок надання

Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
57853

Зразок заяви про перенесення відпустки

Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
38082

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді