Кошти за програмою «єПідтримка», — що необхідно знати

Мінекономіки відповідає на найпопулярніші запитання

Кошти за програмою «єПідтримка», — що необхідно знати

Хто може отримати допомогу і за яких умов може отримати допомогу?

Отримати допомогу можуть застраховані особи, які офіційно працевлаштовані, та ФОПи, страхувальники яких відповідають трьом критеріям, а саме:

  • перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в регіонах, список яких затверджений Урядом. Сьогодні це Волинська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та м. Київ;
  • подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;
  • не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування.

Хто формує список отримувачів коштів?

Списки отримувачів формує Мінцифри на підставі інформації ПФУ (про застрахованих осіб) та Податкової служби (про страхувальників).
Реєстри формуються засобами мобільного додатку Дія (Мінцифри) на підставі заявок отримувачів, які є у списках, та передаються Мінекономіки для здійснення виплат.
Мінекономіки не має технічної можливості перевірити списки та реєстри.

Як перевірити статус заявки?

Для уточнення, чи потрапили ви до Реєстру отримувачів, зверніться до Міністерства цифрової трансформації з відповідним запитом.
При цьому зазначте повністю прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Мінекономіки не має технічної можливості перевірити списки та реєстри.

Кошти за програмою «єПідтримка», — що необхідно знати
ОЛЬГА ДОГАДІНА,керівник групи експертів Експертус Кадри
На час воєнного стану змінилися правила застосування законодавства про працю. Як організувати роботу з урахуванням обмежень, які запровадив Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»?

Заявку було подано, але коштів немає. Чи надійдуть?

Кошти найближчим часом будуть перераховані всім отримувачам, які успішно потрапили до реєстрів Програми «єПідтримка» у період з 23 по 31 березня. Мінекономіки вживає для цього усіх необхідних заходів.

При поданні заявки підтягнувся рахунок, що був закритий. Чи можна подати повторно заявку на отримання коштів?

Для отримання допомоги саме отримувач повинен відкрити поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги. Також слід перевірити номер поточного рахунку (за стандартом IBAN), інформація щодо якого передана банком та який наявний у мобільному додатку Порталу Дія (Дія).
Умовами програми не передбачене повторне подання заявки на отримання коштів.
Нагадуємо, що приймання заявок припинено 31.03.2022.

Чи можна наразі отримати 1000 грн за вакцинацію?

Через військову агресію рф програму єПідтримки переформатовано на підтримку застрахованих осіб, тому виплату коштів за вакцинацію припинено.

Скільки разів можна отримати допомогу в рамках Програми «єПідтримка»? Чи можу я подати заявку декілька разів?

Допомога надається отримувачу допомоги за його бажанням одноразово у розмірі 6500 гривень.
До Реєстру отримувачів допомоги не можуть бути включені особи, які повторно мають намір скористатися послугою «єПідтримка» і щодо яких відсутня інформація про незарахування допомоги за попередньою спробою.
Зазначені вимоги не поширюються на отримувачів допомоги, які отримали допомогу у розмірі 1000 гривень та подали заяву на отримання допомоги у розмірі 6500 гривень.

Чи оплачувати роботу 24.04.2022 в подвійному розмірі

Що робити, коли відмовлено у поданні запиту?

При формуванні Реєстру отримувачів допомоги використовуються відомості, надані Пенсійним фондом України з урахуванням інформації, наданої Державною податковою службою України.
Для оперативного з’ясування причин відмови у поданні запиту вам необхідно звернутись до Пенсійного фонду України.

На які цілі можна використати отриману допомогу?

Цілі використання отриманих коштів не обмежуються.

Чи буде комісія за відкриття та обслуговування рахунків для отримання допомоги?

Послуги банку, пов’язані з відкриттям, закриттям та обслуговуванням поточного рахунку, а також емісії та обслуговування платіжних карток отримувача допомоги надаються безоплатно.

Як отримати пластикову банківську картку?
Пластикові картки видаються виключно за ініціативи та наявних можливостей банків без участі та впливу держави.

Чи можна зняти кошти з рахунку готівкою? Перерахувати на інший рахунок?
Так. Така функція доступна.

Як оформити призупинення трудових відносин на час воєнного стану

Джерело: Мінекономіки

Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Передплатіть зі знижкою 50% на пів року журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Експертус Кадри. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Відновлюємо економіку України разом ????????

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудові гарантії донорам

Якщо працівник здає кров, тим паче, від початку російської війни проти України необхідність донорської крові значно виросла, кадровик не залишиться осторонь. По-перше, це соціально важлива справа, а добрі справи заслуговують на підтримку. По-друге, законодавство зобов’язує роботодавця забезпечувати гарантії донору
7143

Допомога на поховання 2024

Кадровик переживає з працівниками безліч подій з їхнього життя. Якщо працівник звернувся за допомогою на поховання члена сім’ї або, навпаки, родичі працівника прийшли з сумною звісткою, будьте готові оформити допомогу, надавши при цьому зразок заяви на матеріальну допомогу на поховання та роз’яснити особливості одержання такої допомоги
122537

Матеріальна допомога на оздоровлення

Для того, щоб отримати матеріальну допомогу на оздоровлення, потрібно взяти свою щорічну відпустку (або її частину). Матеріальна допомога на оздоровлення надається окремим категоріям працівників. Кому та як оформити матеріальну допомогу на оздоровлення, чи виплачувати таку допомогу під час воєнного стану? Відповідь на ці та інші запитання щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення знайдете у статті.
115313

Заява на матеріальну допомогу на оздоровлення до щорічної відпустки

Надання матеріальної допомоги на оздоровлення на законодавчому рівні регламентовано тільки для підприємств, установ та організацій, які фінансують з бюджету. Недержавні підприємства можуть врегулювати це питання у колдоговорі.
117753

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді