МОЗ врегулював порядок працевлаштування медиків-внутрішньо переміщених осіб

Як приймати на роботу та табелювати таких працівників?

МОЗ врегулював порядок працевлаштування медиків-внутрішньо переміщених осіб

Протягом воєнного стану частина медиків вимушені змінювати місце роботи.

З огляду на цю ситуацію, Міністерство охорони здоров'я України врегулювало норми працевлаштування медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи, у медзаклади інших регіонів України для надання медичних послуг населенню.

Як оформити призупинення трудових відносин на час воєнного стану

Питання тимчасового залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України».

Згідно з документом облік робочого часу медичного працівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого він отримує заробітну плату.

МОЗ зауважує, що за наявності вакансій працевлаштування медпрацівників із числа внутрішньо переміщених осіб може здійснюватися й за сумісництвом.

Станом на 22 квітня можливістю працевлаштування в іншому медзакладі скористалися 2 015 внутрішньо переміщених медпрацівників, це зокрема:

  • 1 197 лікарів,
  • 574 фахівці (медичні сестри, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевтів),
  • 244 технічні працівники.

Найбільше працевлаштованих лікарів, які приїхали з інших місцевостей, наразі у таких областях:

  • 265 осіб – у Львівській області,
  • 89 осіб – на Полтавщині,
  • 80 осіб – наЧеркащині.

Медичних сестер, фельдшерів, акушерок найбільше працевлаштовано на Полтавщині – 110 осіб та на Дніпропетровщині – 92 особи.

МОЗ робить все можливе, щоб українські медики мали можливість продовжувати надавати медичні послуги в Україні та отримувати за це гідну оплату праці під час війни.

Джерело: Урядовий портал

Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.

Разом ми робимо внесок у відновлення економіки нашої країни. Передплатіть зі знижкою 50% журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Експертус Кадри» чи навчання на базових курсах Вищої Школи Кадровика та Вищої Школи Асистента Керівника. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!

Все буде Україна!

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16342

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163641

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1367

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді