Лікарняний та медвисновок: як розрізнити та перевірити?

Дізнайтесь, як треба виправляти неточності

Лікарняний та медвисновок: як розрізнити та перевірити?Міністерство охорони здоров'я закликало розрізняти такі документи, як медичний висновок тимчасової непрацездатності (МВТН) та е-лікарняний. 

Працівник відкрив лікарняний під час тривалої відсутності: чи оплачувати

При цьому перший є підставою для формування другого.

Медвисновок формується тим лікарем, який надає медичну допомогу та проводить лікарську експертизу. Щоб перевірити документ, слід використовувати портал «Дія». Тут наявна така інформація:

  • тип висновку; 
  • дата створення;
  • номер документа;
  • заклад охорони здоров’я, що видав висновок;
  • строк дії МВТН (термін непрацездатності пацієнта).

Тим часом дані щодо е-лікарняного слід перевіряти в електронному реєстрі листків непрацездатності Пенсійного фонду України. Для цього використовуйте такий алгоритм: 

  1. зайдіть на портал Пенсійного фонду України;
  2. увійдіть в особистий кабінет страхувальника чи застрахованої особи;
  3. оберіть розділ «Мої листки непрацездатності»;
  4. перевірте наявність інформації про поточний листок непрацездатності.

Якщо виявиться, що листок непрацездатності недоступний, потрібно буде перевірити правильність наданих роботодавцем відомостей в реєстрі застрахованих осіб і, за потреби, виправити неточності. Після цього слід буде ще раз звернутися до лікаря для повторного відправлення медвисновку до електронного реєстру листків непрацездатності.

За інформацією МОЗ

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оплатити лікарняний: алгоритм дій

Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
6187

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронної форми у Реєстрі медичних висновків. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності ви знайдете у статті
479713

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Протягом року зазнали змін умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
45357

Лікарняний по догляду за дитиною: умови надання й оплата

Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті
76355

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді