Чи змінилися з 01.01.2024 оклади працівників, які обслуговують ОМС
КМУ постановою від 30.04.2024 р. № 484 вніс зміни до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 484; Постанова № 268).
Оновили додатки 48—53 і 55 до Постанови № 268, де встановили мінімальний посадовий оклад службовців органів місцевого самоврядування (ОМС) на рівні не нижче 5995 грн, спеціалістів та посадових осіб — 7100 грн.
Окрім цього, врегулювали питання строку зміни розміру надбавки посадовим особам місцевого самоврядування, у яких протягом календарного місяця виникло право на підвищену надбавку за вислугу років. Розмір надбавки змінюється з дня набуття права на підвищення.
КМУ також рекомендує органам місцевого самоврядування:
- на час воєнного стану преміювати посадових осіб ОМС в розмірі, що не перевищує 100% посадового окладу;
- виконувати Постанову № 484 виключно у межах фондів заробітної плати, які передбачили у кошторисах відповідних органів.
Постанова № 484 почне діяти після того, як її офіційно опублікують.
Людмила Герега
За інформацією ВРУ
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті