Розгубились після звіряння зі словником? Ми допоможемо знайти вихід!
Академічний тлумачний словник української мови (1970—1980) роз’яснює: розпис — дія за значенням розписати, розписувати. Словник подає приклади, як правильно вживати слово «розпис» у висловах — художній розпис будинків, розпис писанок, Опішнянський посуд із його прекрасним розписом, українським орнаментом. Натомість таким, що рідко вживають, називає розпис — «те саме, що розклад», у розумінні «список з переліком кого-, чого-небудь; реєстр».
Як правильно — штатний розпис чи штатний розклад
Нині словосполучення «штатний розпис» уживають у багатьох нормативних актах:
- Господарський кодекс (ч. 3. ст. 64);
- наказ Мінфіну вiд 28.01.2002 № 57, який затвердив форму типового штатного розпису— для бюджетників;
- Збірник уніфікованих форм організаційно-розпорядчих документів, схвалений протоколом засідання Нормативно-методичної комісії Укрдержархіву від 22.11.2015 № 7, який містить уніфіковану форму штатного розпису юридичної особи.
«Розпис» і «розклад»: позиція філологів
Тож називайте документ «штатний розпис».
Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру та здійснює розрахунок середньосписочної чисельності працівників. Наш калькулятор середньооблікової кількості працівників допоможе обрахувати таку кількість за вибраний період часу.
Штатний розпис — це офіційний документ, який визначає структуру організації, кількість посад та їхні обов'язки. Приклад штатного розпису має на меті забезпечити організовану і ефективну роботу підприємства. Як виглядає типова форма штатного розпису? Чи існує нова форма штатного розпису та які особливості заповнення передбачає зразок штатного розпису підприємства? Відповіді — у статті.
Штатний розпис — це офіційний документ організації, який детально описує її структуру, чисельність працівників, їхні посади та відповідні оклади. Які новели буде містити штатний розпис 2025 року? Яка форма штатного розпису на 2025 рік буде актуальною? Відповіді на питання — у статті.
Ситуація з практики: «замість назви посади «Директор по персоналу» до КП введено «Директор з управління персоналом». Як привести штатний розпис у відповідність до Класифікатора професій та внести зміни до документів працівника, який очолює службу персоналу?».
Якщо виникла потреба уточнити чи змінити назву посади у штатному розписі відповідно до Класифікатора професій, вносимо зміни до штатного розпису. Оптимально оформити це наказом.