
Держпраці нагадала, що розірвання трудових договорів за ініціативою працівника неможливе, коли йдеться про залучення до суспільно корисних робіт.
Трудові відносини в умовах воєнного стану
Так, суспільно корисні роботи є видом трудової повинності. Під час воєнного стану така тимчасова зайнятість потрібна для:
- виконання робіт, що мають оборонний характер;
- ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків;
- задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань і сил цивільного захисту;
- забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення.
Оскільки згода особи для виконання повинності не потрібна, то працівник не може і звільнитися за власним бажанням.
Важливою особливістю суспільно корисних робіт є те, що вони не можуть бути пов’язані з підприємництвом або іншою діяльністю, яка спрямована на одержання прибутку.
Здебільшого виконання суспільно корисних робіт не потребує спеціальної професійної підготовки.
За інформацією Управління інспекційної діяльності Держпраці у Вінницькій області
Трудовий договір може бути припинено, а працівника звільнено з роботи лише з підстав і в порядку, визначених трудовим законодавством. Які умови припинення трудового договору? Як здійснити оформлення припинення дії трудового договору? Чи відрізняється порядок розірвання трудового договору між працівником і фізичною особою – підприємцем? Як заповнити коректно бланк угоди про припинення трудового договору? Усе про документування: угода про припинення трудового договору (бланк) та наказ про припинення трудового договору (бланк) а також особливості припинення трудових відносин під час воєнного стану читайте у цій статті.
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Роботодавець може звільнити працівника за власним бажанням у строк, про який він просить, у разі неможливості продовжити роботу. Також є ще одна поважна причина, коли працівник може звільнитися за власним бажанням без попередження за два тижні.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.