Компенсація за сплату ЄСВ: хто та коли може отримати

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Податкова служба розповіла, які роботодавці можуть скористатися пільгою

Компенсація за сплату ЄСВ: хто та коли може отримати

Податкова служба пояснила, що питання компенсацію витрат, пов’язаних зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, врегульовують:

  • Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця;
  • Порядок компенсації суб’єктам малого підприємництва фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця.

Компенсація частини ЄСВ за працевлаштуванням безробітних на нові робочі місця

Так, Порядок компенсації єдиного внеску поширюється на роботодавців, якщо вони відповідають таким вимогам:

  • створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;
  • щомісяця здійснюють виплату зарплати (не менш ніж втричі більшої за мінімальну) впродовж 12 місяців з дня укладення трудового договору.

У такому разі підприємство може отримати компенсацію фактичних витрат за сплачений за працівника ЄСВ у сумі 50%.

Втім, якщо відбудеться скорочення чисельності працівників або фонду оплати праці, право на компенсацію буде втрачено.

Що ж до суб’єктів малого підприємництва, то Порядок компенсації так само передбачає необхідність створення нових робочих місць та прийняття на роботу зареєстрованих безробітних.

Проте для отримання пільги варто пам'ятати про такі особливості:

  • працевлаштування за направленням центру зайнятості щонайменше на два роки;
  • виплата компенсації за кожен непарний місяць роботи з моменту працевлаштування (загалом компенсують 12 місяців за два роки).

Якщо до завершення цих двох років працівника звільнять, то потрібно буде повернути всі виплачені кошти (або до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, або до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю).

Єдиною можливістю уникнути повернення грошей є працевлаштування іншого зареєстрованого безробітного за направленням центру зайнятості до закінчення дворічного строку. Якщо встигнути зробити це швидше, ніж за 60 днів, виплати збережуться.

Зауважте: виплата компенсації за працевлаштування зареєстрованого безробітного можлива один раз на п’ять років (за умови, що особу за цей час не працевлаштовували з наданням компенсації інші роботодавці).

За матеріалами Головного управління ДПС у Дніпропетровській області

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи і прийняття на нове місце у той самий день

Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
25370

Дистанційна робота: особливості оформлення

Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Чи регулюється дистанційна робота КЗпП? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
65591

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
145676

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
182147

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді