Федерація профспілок дала поради щодо укладення таких трудових договорів

Кодекс законів про працю України дає таке визначення дистанційної роботи:
Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
КЗпП (п. 6-1 ч.1 ст.24) також передбачає, що трудовий договір про дистанційну роботу укладають обов'язково саме у письмовій формі — за типовою формою, затвердженою наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження типових форм трудових договорів про надомну та дистанційну роботу» від 05.05.2021 № 913-21.
Така типова форма, окрім інших умов, визначає і строк дії трудового договору. Тож сторони самостійно визначають тривалість роботи.
У Федерації професійних спілок також уточнили, що, за загальним правилом, трудовий договір укладається безстроково, проте у чітко визначених трудовим законодавством випадках можна укласти строковий трудовий договір.
При цьому немає обмежень ані щодо максимальної, ані щодо мінімальної тривалості строкового трудового договору.
За інформацією Федерації професійних спілок України
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
Та інші питання щодо укладання трудових договорів між роботодавцем та працівником у форматі зручної таблиці
Призупинення трудових відносин — досить актуальна процедура під час воєнного стану. Що таке призупинення трудового договору? Як законно та ефективно здійснити призупинення трудового договору в умовах воєнного стану та повернути працівників на роботу? Як слід оформляти кадрові документи у такому разі та що необхідно знати про наслідки призупинення трудового договору? Покроковий алгоритм дій кадровика з підказками чекає на вас у статті.
Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору.