Переведення на легшу роботу за станом здоров'я: допомога з непрацездатності

Підкажемо, як довго працівник може отримувати допомогу

Переведення на легшу роботу за станом здоров'я: допомога з непрацездатності

Переведення працівника на легшу роботу відбувається на підставі медичних записів про стан його здоров'я та висновок лікаря про тимчасову непрацездатність (йдеться про ситуацію, коли особа не може виконувати суто свої посадові обов'язки, проте придатний для іншої діяльності).

Як перевести вагітну на легшу роботу

Так, у Пенсійному фонді пояснили, що відповідний медичний висновок («Переведення оcоби нa легшу роботу») формують у разі: 

  • професійного захворювання;
  • захворюванням на туберкульоз;
  • для осіб-бактеріоносіїв.

Так, у разі профзахворювання лікарі спираються на Перелік професійних захворювань, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2000 року №1662.

Важливо, що, у разі тимчасового переведення на легшу, нижчеоплачувану роботу (за наявності медвисновку), працівник отримує за час такої роботи допомогу з тимчасової непрацездатності (до двох місяців).

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
128366

Відмінність переведення від переміщення

В умовах кризових явищ в економіці України компанії починають шукати шляхи для оптимізації виробничого процесу, покращення ефективності їх організаційної структури та збільшення обсягів і результатів трудових показників працюючих осіб. Одним з інструментів для здійснення організаційних змін всередині компанії є переміщення і переведення працівників. Наші експерти підготували важливу інформацію про відмінність переведення від переміщення у цій статті.
11532

Порядок переведення на іншу посаду

Переведення працівників на іншу постійну роботу — це зміна умов трудового договору, що передбачає переведення працівника на іншу посаду або до іншого структурного підрозділу в межах підприємства, установи чи організації. Що передбачає порядок переведення на іншу роботу, які є види переведень, чи можливе переведення з декретного місця на постійне місце роботи та переведення на нижчеоплачувану роботу — читайте у статті.
59581

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
34811

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
42237

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді